Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Úspěch litoměřických sborů na festivalu v Belgii

Ve dnech 29. 4. - 2. 5. se sbory Modrásci a Puellae cantantes zúčastnily Evropského hudebního festivalu pro mládež v belgickém Neerpeltu. V letošním roce festival hostil téměř 3500 zpěváků ve 105 sborech z 24 zemí včetně Turecka a Jihoafrické republiky. V početné konkurenci si oba sbory pod vedením Saši a Romana Pallasových vyzpívaly ve své kategorii 1. cenu. Puellae cantantes navíc dostaly příležitost představit se spolu s dalšími pěti vybranými sbory téměř dvoutisícovému publiku na slavnostním sobotním happeningu, kde každý sbor předvedl svůj krátký program a v závěru společně zazpívaly píseň Pompeii od Bastille, připravenou na dopoledním workshopu. V sobotu i v neděli po ukončení soutěžních vystoupení prošel městem jásající početný průvod s vlajkami všech zúčastněných států. Radost ze setkání se spoustou úžasných lidí z různých koutů světa byla nejen další krásnou sborovou zkušeností, ale ve světle nedávných událostí i jasným vzkazem všem teroristům: nás nezlomíte!

Fotogalerie

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:30)

 

Svátky písní Olomouc 2015

Ve dnech 4. - 6. června 2015 se naše sbory opět zúčastnily již 43. ročníku největšího tuzemského sborového festivalu, Svátků písní v Olomouci. Tentokrát si jely zasoutěžit hned tři sbory z naší sborové rodiny - Modrásci, Puellae cantantes a do třetice také Singing Friends. Jako už tradičně v posledních několika letech, podařilo se Modráskům i koncertnímu sboru obsadit přední příčky hned v několika kategoriích a Singing Friends se po necelých třech letech práce dostali těsně pod hranici zlatého hodnocení. Modrásci tentokrát lámali rekordy nejen své vlastní, ale i festivalové. Se ziskem 99 bodů se stali absolutním vítězem celé páteční soutěže, která byla určena dětským sborům do 16 let, a byli nominováni do sobotního finále, kde se s dalšími pěti mládežnickými a dospělými sbory z celého světa (vítězi sobotních kategorií) utkali o titul absolutního vítěze. Ve finále se nakonec Modráskům podařilo obsadit druhou příčku za vítězným Lotyšským sborem.

Vystoupení Modrásků v soutěži o absolutního vítěze (Reduta Olomouc, 6. 6. 2015)

Všechny výsledky našich sborů:

Modrásci - kategorie dětských sborů do 12 let - 99 bodů / zlatá medaile
Modrásci - spirituál, gospel, jazz, pop pro dětské sbory - 95 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie dětských sborů do 16 let - 96 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie mládežnických sborů do 19 let - 98 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - spirituál, gospel, jazz, pop pro mládežnické sbory - 93 bodů / zlatá medaile
Singing Friends - kategorie smíšených sborů - 89 bodů / stříbrná medaile

Kompletní výsledková listina 43. ročníku

Vystoupení Puellae cantantes na zahajovacím koncertě festivalu (Reduta Olomouc, 4. 6. 2015).

 

Puellae cantantes na výročí IG! v Jablonci

Koncertní sbor Puellae cantantes se ve dnech 4. a 5. září 2015 zúčastnil oslav 10. výročí založení dětského sboru Iuventus, Gaude! z Jablonce nad Nisou. Páteční happening se uskutečnil na louce v Hraběticích (Janov nad Nisou). Všichni pozvaní hosté, mezi nimiž nechyběly ani další sbory (Iuventus cantans z Pardubic a Jizerka ze Semil), stylově čekali na hlavního oslavence, kterému cestou do hor píchnul autobus.

Fotogalerie

V sobotu se sbory společně zúčastnily sklářské poutě v Kristiánově, kde nejprve zazpívaly při bohoslužbě pod širým nebem a potom ještě vystoupily s více než hodinovým programem na louce u sklářského muzea. Odpoledne následoval sestup do Josefova Dolu a přesun do jabloneckého Domu dětí a mládeže, kde jsme se rozloučili u táboráku. Tři vystoupení, v nohách 9 kilometrů Jizerkami a setkání se spoustou kamarádů - to vypadá na pěkně strávené dva dny.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:35)