Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Novoroční koncert Syrinxu


Ve středu 1. ledna 2014 se uskutečnil již podruhé novoroční koncert komorního sboru Syrinx, opět v sále Gotického hradu v Litoměřicích, který byl tentokrát zcela zaplněn.

V úvodu po symbolickém novoročním přípitku zazněly evropské vánoční písně obsažené na novém CD Puellae cantantes a Syrinxu a poté pásmo odlehčenějších skladeb z oblasti jazzu a populární hudby včetně několika nově nastudovaných. Koncert pořádalo Centrum cestovního ruchu Litoměřice ve spolupráci s PAN o.s.

Fotogalerie


Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:50)

 

Vánoce s Benjaminem Brittenem a nové CD

U příležitosti 100. výročí narození významného britského skladatele Benjamina Brittena natočil sbor Puellae cantantes autorovo známé dílo A Ceremony of Carols - cyklus vánočních písní na středověké anglické texty pro dětský sbor a harfu. Nahrávání proběhlo první listopadový víkend v litoměřickém divadle K. H. Máchy ve spolupráci se studiem Wonder Lost. Harfového partu se ujala výborná mladá harfistka Hana Hrachovinová.

V neděli 8. prosince 2013 se uskutečnil první ze dvou koncertů se živým provedením Brittenova díla v terezínském Domě kultury a o dva týdny později zazněl stejný program i v Litoměřicích. Na obou koncertech vystoupil se svým vánočním programem i komorní sbor Syrinx a v litoměřickém divadle rovněž nejstarší přípravka Modrásci.

Před zcela zaplněným hledištěm litoměřického divadla 22. prosince proběhl křest nového vánočního CD, na kterém je právě nahrávka Brittenova cyklu v podání Puellae cantantes a Hany Hrachovinové, doplněná několika evropskými vánočními písněmi v podání Syrinxu a Puellae cantantes. CD pokřtil ředitel lovosické pobočky firmy Mondelēz lnternational Marek Antoš společně s Ing. Andreou Křížovou, vedoucí odboru školství a kultury v Litoměřicích. Firmě Mondelēz lnternational patří poděkování, neboť se stala hlavním partnerem celého projektu s největší finanční účastí, Město Litoměřice rovněž projekt podpořilo významnou částkou.

Fotogalerie
Více fotografií zde (autor Milan Kacar)

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:45)

 

Sbor Puellae cantantes koncertoval ve Velké Británii

Dívčí sbor Puellae cantantes uskutečnil ve dnech 4. - 13. července 2013 koncertní zájezd do Velké Británie spojený s účastí na prestižním hudebním festivalu v Llangollenu.

První část zájezdu měla částečně poznávací charakter. Dívky navštívily několik historicky významných míst a architektonických památek - Stonehenge, salisburskou katedrálu, starobylé město York, působiště sester Brontëových - městečko Haworth nebo národní mediální muzeum v Bradfordu. "Třešničkou na dortu" byly dva samostatné hodinové koncerty v Haworthu a Todmordenu (západní Yorkshire). Na obou koncertech sbor představil to nejlepší ze svého repertoáru a koncerty byly navíc zpestřené sólovými výstupy, které měly některé sboristky připravené na nadcházející festival v Llangollenu.

Llangollen je malé městečko v severním Walesu, kde se koná jeden z největších a nejznámějších světových hudebních festivalů už od roku 1947. Kromě koncertů a workshopů mají účastníci možnost zúčastnit se soutěže v některé z více než 20 sborových, tanečních a sólových kategorií. Do každé kategorie jsou sbory a sólisté vybíráni na základě zaslaných nahrávek, aby byla zachována špičková úroveň celé akce. Na místě v koncertním pavilónu se 4000 sedadly v hledišti pak proběhne finálová přehlídka všech účastníků, na jejímž konci jsou trofejemi a finančními částkami odměněni 3 nejlepší účastníci z každé kategorie. Puellae cantantes vystoupily ve třech kategoriích - starší dětské sbory do 18 let, folklor a show choirs. Tři sboristky byly také vybrány k účasti v sólových kategoriích - Barbora Kodešová v kategorii do 18 let, Barbora Härtingová v kategorii Songs from the Shows a Magdaléna Pallasová v kategorii do 12 let. Sbor i sólistky předvedly vynikající výkony a se ctí reprezentovaly Litoměřice a Českou republiku. Konkurence byla úctyhodná a inspirativní a ke hlavním cenám nás ve většině kategorií nepustila. O to větší radost přinesla 2. cena, kterou získala Magdaléna Pallasová za svůj sólový výstup v kategorii do 12 let.

O hodnocení soutěže a relativní vyrovnanosti výkonů je možné získat představu z výsledkových listin: Senior Children's Choir - Children's Folk Choir - Show Choir - Vocal Solo Under 12

Fotografie ze zájezdu jsou zde ve fotogalerii.

Na stránce http://llangollen.tv jsou zveřejněny videozáznamy z téměř všech kategorií - doporučuji všem hudbymilovným jedincům, stojí to za to.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:47)