Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Aktuality

Epidemiologická opatření

Vážení rodiče,

dle nařízení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje je od 5.10. do 18.10. 2020 vyhlášen zákaz zpěvu, rušení školních i mimoškolních kroužků. Bohužel jsme nuceni omezit po tuto dobu fungování dívčích sborů. V případě prodloužení momentálního stavu budeme hledat alternativní postupy, jak se s dětmi kontaktovat. Informace o příp. změnách naleznete na webové a facebookové stránce sboru.

Děkujeme za pochopení, mrzí nás tato odluka a už se těšíme na další zpívací zkoušky!

Vaši sbormistři

 

Pozvánka na jubilejní koncert

Milí přátelé a příznivci sboru, srdečně Vás zveme na slavnostní koncert k 50. výročí založení Puellae cantantes. Poprvé v historii si zazpíváme za doprovodu symfonického orchestru ty největší pecky z našeho repertoáru a s tím nám jako hosté pomůžou naši kamarádi ze sboru Iuventus, Gaude! z Jablonce nad Nisou. Přijďte s námi oslavit naše kulaté narozeniny!

Odkaz na akci na webu KKC Litoměřice

Odkaz na on-line rezervaci a prodej vstupenek

Aktualizováno (Pátek, 28 Srpen 2020 11:06)

 

Vzpomínka na Vánoce 2017


Aktualizováno (Sobota, 25 Srpen 2018 15:08)

 

World Choir Games 2018, Jihoafrická republika

Žádný sbor na světě se nemůže zúčastnit větší a prestižnější mezinárodní soutěže, než je tzv. sborová olympiáda (World Choir Games), která se koná každé dva roky, vždy na jiném kontinentu. Puellae Cantantes, litoměřické „Zpívající dívky“, měly tu čest účastnit se jí v roce 2012 v USA, v roce 2014 v Lotyšsku a tento rok na ní vycestovaly do jihoafrického Tshwane (metropolitní oblast s centrem v Pretorii), kde se odehrávala od 3. do 14. července 2018.

O veškeré zázemí se postarali organizátoři soutěže, společnost Interkultur. Ubytovány byly zpěvačky v internátní umělecké škole Pro Arte Villa Nova, odkud se speciálními autobusy, které fungovaly ryze pro potřeby soutěže, dopravovaly s přidělenými průvodci do soutěžních areálů. 

 „Puelky“ soutěžily ihned ve třech kategoriích šampionů, do nichž je třeba se kvalifikovat buď zlatým oceněním v otevřených kategoriích v předchozích ročnících olympiády, nebo mimořádnými výsledky na jiných mezinárodních festivalech. Z kategorie mládežnických sborů si dívky odvezly stříbrnou medaili se ziskem 79,38 bodů (zlaté medaile se udělují od 80 bodů výše). Ve foklorní kategorii, kde se zpěvačky představily v nových lidových krojích, získaly za 81,5 bodu zlatou medaili a vůbec nejlepšího bodového zisku, 84,13 bodu, dosáhly v kategorii duchovní hudby, rovněž se zlatou medailí. S tímto skóre se tak staly vůbec nejúspěšnějším českým sborem ze tří zúčastněných.


Po náročném soutěžení čekala dívky odměna v podobě cestování napříč územím Jihoafrické republiky, během něhož měly mimořádnou příležitost poznávat krásy této země. Během týdne stihly navštívit přímořské město Port Elizabeth, kde se o ně staraly rodiny hostitelského sboru Eastern Cape Youth Choir, s jehož členy zakončily pobyt v tomto městě společným koncertem. Poté se přesunuly do Kapského města, kde absolvovaly výlet na úpatí Stolové hory, Mys Dobré naděje (nejjihozápadnější bod afrického kontinentu) a celý výlet do Afriky zakončily opět zpěvem, tentokrát společným koncertem s litoměřickým chlapeckým sborem Páni kluci, kteří se her rovněž účastnili. 

Cesta po Africe přinesla dívkám nejen mimořádné úspěchy, ale rovněž spoustu nových zkušeností, poznání odlišných kultur a odhodlání do další, poprázdninové práce. Velký dík tak patří nejen rodičům zpěvaček, kteří se na vycestování finančně významně podíleli, ale i městu Litoměřice, Ministerstvu kultury, ZŠ B. Němcové, CK Weco-Travel s.r.o., společnosti PREOL a.s. a dalším podporovatelům.

Autor: Kateřina Stojanová
Foto: archiv sboru


Aktualizováno (Pondělí, 23 Červenec 2018 15:04)