Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Svátky písní Olomouc 2015

Ve dnech 4. - 6. června 2015 se naše sbory opět zúčastnily již 43. ročníku největšího tuzemského sborového festivalu, Svátků písní v Olomouci. Tentokrát si jely zasoutěžit hned tři sbory z naší sborové rodiny - Modrásci, Puellae cantantes a do třetice také Singing Friends. Jako už tradičně v posledních několika letech, podařilo se Modráskům i koncertnímu sboru obsadit přední příčky hned v několika kategoriích a Singing Friends se po necelých třech letech práce dostali těsně pod hranici zlatého hodnocení. Modrásci tentokrát lámali rekordy nejen své vlastní, ale i festivalové. Se ziskem 99 bodů se stali absolutním vítězem celé páteční soutěže, která byla určena dětským sborům do 16 let, a byli nominováni do sobotního finále, kde se s dalšími pěti mládežnickými a dospělými sbory z celého světa (vítězi sobotních kategorií) utkali o titul absolutního vítěze. Ve finále se nakonec Modráskům podařilo obsadit druhou příčku za vítězným Lotyšským sborem.

Vystoupení Modrásků v soutěži o absolutního vítěze (Reduta Olomouc, 6. 6. 2015)

Všechny výsledky našich sborů:

Modrásci - kategorie dětských sborů do 12 let - 99 bodů / zlatá medaile
Modrásci - spirituál, gospel, jazz, pop pro dětské sbory - 95 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie dětských sborů do 16 let - 96 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - kategorie mládežnických sborů do 19 let - 98 bodů / zlatá medaile
Puellae cantantes - spirituál, gospel, jazz, pop pro mládežnické sbory - 93 bodů / zlatá medaile
Singing Friends - kategorie smíšených sborů - 89 bodů / stříbrná medaile

Kompletní výsledková listina 43. ročníku

Vystoupení Puellae cantantes na zahajovacím koncertě festivalu (Reduta Olomouc, 4. 6. 2015).