Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Puellae cantantes koncertovaly v Polsku

Na pozvání pořádajícího komorního orchestru Divertimento z Varšavy se litoměřický dívčí sbor Puellae cantantes vydal do polského Krasnobródu, aby svým koncertem zahájil 9. ročník renomovaného hudebního festivalu Per Artem ad Astra. Koncert se uskutečnil v neděli 16. srpna ve zcela zaplněném Kostele Navštívení Nejsvětější Panny Marie v Krasnobródu. Litoměřické dívky přednesly skladby Michaela Haydna, Léo Delibesa, Ivany Loudové, Petra Ebena, Jussi Chydeniuse a Benjamina Brittena. Za jejich vynikající výkon se jim zaslouženě dostalo dlouhotrvajícího potlesku ve stoje a příslibu pozvání na některý z dalších ročníků festivalu. V publiku nechyběl ani starosta Krasnobródu a významní hosté festivalu - varhaníci, dirigenti a další znalci umění.

Per Artem ad Astra - program festivalu

Článek o inauguračním festivalovém koncertu - www.krasnobrod.pl

Následující volný den strávila děvčata v Zamośći - nedalekém městě, jehož zachovalé renesanční centrum je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V podvečer pak přišlo ještě osvěžení na krasnobrodském koupališti - volný vstup byl osobním dárkem pana starosty za krásný koncert.

Fotogalerie

Cestou do Litoměřic pak dívky ještě navštívily Varšavu a večer před odjezdem si zde zazpívaly pro nepříliš početné, ale velmi vděčné publikum v hlavním evangelickém kostele, kde jsou kromě překrásné akustiky také jedny z nejlepších varhan v celém Polsku. Krásnou koncertní tečkou za celým zájezdem bylo provedení Delibesovy Messe bréve za doprovodu vynikajícího varhaníka prof. Jaroslava Malanowicze (mimo jiné zakladatele a dlouholetého spoluorganizátora festivalu Litoměřické varhanní léto). Ten rovněž nešetřil chválou na adresu sboru a vyjádřil naději, že budeme moci uspořádat společný koncert v Litoměřicích, případně i jinde v našem regionu. Zároveň se začala rýsovat možnost, že by sbor mohl být v budoucnu zařazen do nějakého významnějšího koncertního cyklu, které se každoročně v tomto kostele konají.

Všem zpěvačkám patří veliký dík za úžasné nasazení i intenzivní práci, která úspěšnému zájezdu předcházela, jejich rodičům pak za neutuchající podporu a Městu Litoměřice za finanční přispění.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 22:42)