Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Vánoce s Benjaminem Brittenem a nové CD

U příležitosti 100. výročí narození významného britského skladatele Benjamina Brittena natočil sbor Puellae cantantes autorovo známé dílo A Ceremony of Carols - cyklus vánočních písní na středověké anglické texty pro dětský sbor a harfu. Nahrávání proběhlo první listopadový víkend v litoměřickém divadle K. H. Máchy ve spolupráci se studiem Wonder Lost. Harfového partu se ujala výborná mladá harfistka Hana Hrachovinová.

V neděli 8. prosince 2013 se uskutečnil první ze dvou koncertů se živým provedením Brittenova díla v terezínském Domě kultury a o dva týdny později zazněl stejný program i v Litoměřicích. Na obou koncertech vystoupil se svým vánočním programem i komorní sbor Syrinx a v litoměřickém divadle rovněž nejstarší přípravka Modrásci.

Před zcela zaplněným hledištěm litoměřického divadla 22. prosince proběhl křest nového vánočního CD, na kterém je právě nahrávka Brittenova cyklu v podání Puellae cantantes a Hany Hrachovinové, doplněná několika evropskými vánočními písněmi v podání Syrinxu a Puellae cantantes. CD pokřtil ředitel lovosické pobočky firmy Mondelēz lnternational Marek Antoš společně s Ing. Andreou Křížovou, vedoucí odboru školství a kultury v Litoměřicích. Firmě Mondelēz lnternational patří poděkování, neboť se stala hlavním partnerem celého projektu s největší finanční účastí, Město Litoměřice rovněž projekt podpořilo významnou částkou.

Fotogalerie
Více fotografií zde (autor Milan Kacar)

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:45)