Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Sbor Puellae cantantes koncertoval ve Velké Británii

Dívčí sbor Puellae cantantes uskutečnil ve dnech 4. - 13. července 2013 koncertní zájezd do Velké Británie spojený s účastí na prestižním hudebním festivalu v Llangollenu.

První část zájezdu měla částečně poznávací charakter. Dívky navštívily několik historicky významných míst a architektonických památek - Stonehenge, salisburskou katedrálu, starobylé město York, působiště sester Brontëových - městečko Haworth nebo národní mediální muzeum v Bradfordu. "Třešničkou na dortu" byly dva samostatné hodinové koncerty v Haworthu a Todmordenu (západní Yorkshire). Na obou koncertech sbor představil to nejlepší ze svého repertoáru a koncerty byly navíc zpestřené sólovými výstupy, které měly některé sboristky připravené na nadcházející festival v Llangollenu.

Llangollen je malé městečko v severním Walesu, kde se koná jeden z největších a nejznámějších světových hudebních festivalů už od roku 1947. Kromě koncertů a workshopů mají účastníci možnost zúčastnit se soutěže v některé z více než 20 sborových, tanečních a sólových kategorií. Do každé kategorie jsou sbory a sólisté vybíráni na základě zaslaných nahrávek, aby byla zachována špičková úroveň celé akce. Na místě v koncertním pavilónu se 4000 sedadly v hledišti pak proběhne finálová přehlídka všech účastníků, na jejímž konci jsou trofejemi a finančními částkami odměněni 3 nejlepší účastníci z každé kategorie. Puellae cantantes vystoupily ve třech kategoriích - starší dětské sbory do 18 let, folklor a show choirs. Tři sboristky byly také vybrány k účasti v sólových kategoriích - Barbora Kodešová v kategorii do 18 let, Barbora Härtingová v kategorii Songs from the Shows a Magdaléna Pallasová v kategorii do 12 let. Sbor i sólistky předvedly vynikající výkony a se ctí reprezentovaly Litoměřice a Českou republiku. Konkurence byla úctyhodná a inspirativní a ke hlavním cenám nás ve většině kategorií nepustila. O to větší radost přinesla 2. cena, kterou získala Magdaléna Pallasová za svůj sólový výstup v kategorii do 12 let.

O hodnocení soutěže a relativní vyrovnanosti výkonů je možné získat představu z výsledkových listin: Senior Children's Choir - Children's Folk Choir - Show Choir - Vocal Solo Under 12

Fotografie ze zájezdu jsou zde ve fotogalerii.

Na stránce http://llangollen.tv jsou zveřejněny videozáznamy z téměř všech kategorií - doporučuji všem hudbymilovným jedincům, stojí to za to.

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:47)