Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Syrinx a Singing Friends úspěšně reprezentovaly v Olomouci

V sobotu 8. června se pěvecké sbory Syrinx a Singing Friends zúčastnily 41. ročníku mezinárodního festivalu Svátky písní v Olomouci. Smíšený sbor Singing Friends se zformoval v září roku 2012 a zpočátku byl tvořen rodiči dívek ze sboru Puellae cantantes. Postupně přišli další členové z řad veřejnosti, kolegové a známí a dnes má sbor více než 40 členů. Vystoupení na festivalu v kategorii smíšených sborů bylo oceněno bronzovou medailí, což je napoprvé vynikající výsledek.

Komorní sbor Syrinx, který na jaře prošel výraznou personální proměnou, opět prokázal stabilně vysokou uměleckou úroveň, když v kategorii rychlého nácviku získal stříbrnou medaili a v kategorii komorních sborů zlatou medaili za 97 ze 100 možných bodů. Jako vítěz kategorie se s dalšími čtyřmi sbory utkal v soutěži o absolutního vítěze festivalu, kde nakonec skončil na 2. místě za špičkovým univerzitním komorním sborem z Filipín. Stal se tak zároveň nejlepším českým zúčastněným sborem - jiný český sbor nebyl do finále nominován. Je to již podruhé, kdy se Syrinx stal finalistou tohoto prestižního festivalu (naposledy v roce 2009, kdy skončil rovněž druhý) a celkem potřetí, kdy do finále postoupil litoměřický sbor (v roce 2011 se to podařilo dívčímu sboru Puellae cantantes).

Oba sbory, Syrinx i Singing Friends, se připravují na účast na 8. světové sborové olympiádě, která se bude konat v létě 2014 v lotyšské Rize. Vzhledem k tomu, že se této největší světové sborové akce zúčastní i Puellae cantantes, Litoměřice tam budou mít hned tři zástupce.

Veliké díky patří Městu Litoměřice za finanční podporu, Občanskému sdružení Puellae cantantes a všem rodičům za obětavost, s níž podporují své děti v této umělecké činnosti.

Fotogalerie

Aktualizováno (Pátek, 02 Únor 2018 23:49)