Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Puellae cantantes na sborové olympiádě v USA

Koncertní sbor Puellae cantantes absolvoval ve dnech 27. června - 10. července 2012 cestu po Spojených státech amerických a zúčastnil se největší sborové soutěže na světě, sborové olympiády.

On-line deník z cesty
 - Ohlasy v médiích
Fotogalerie - New York - Fotogalerie - Chicago - Fotogalerie - Cincinnati
Výsledková listina Champions Competition - Výsledková listina Open Competition

Sbor Puellae cantantes se ve dnech 4.-9. července 2012 zúčastnil největší sborové soutěže na světě, sborové olympiády (World Choir Games) v americkém Cincinnati. „Zpívající dívky“ z Litoměřic pod vedením Romana Pallase a Jindřišky Bohatové získaly v nejvyšší soutěži (Champions) stříbrnou medaili v kategorii Folklor a v soutěži bez kvalifikace (Open) zlatý diplom v kategorii Musica sacra a stříbrný v kategorii Popular. Zlaté umístění v kategorii duchovní hudby je o to cennější, že v porotě byly takové osobnosti, jako například Vytautas Miškinis či Levente Gyöngyösi. Puellae cantantes tak prokázaly svou konkurenceschopnost ve skutečně celosvětovém měřítku – soutěže se zúčastnilo více než 360 sborů z téměř 70 zemí světa a na pódiích se vystřídalo přes 15 tisíc zpěváků.

Sbor se na olympiádu kvalifikoval získáním zlatého diplomu na mezinárodní soutěži v Riva del Garda v Itálii v roce 2010. Od té doby se intenzivně připravoval a sháněl finanční prostředky.
Výsledek předčil naše očekávání, na první pokus se zadařilo výborně, za každé soutěžní vystoupení si sbor vysloužil od publika dlouhý potlesk ve stoje. V medailové kategorii (Folklor) nám zlatá medaile unikla o necelých 6 bodů. Faktem je, že naše soutěžní výkony byly silně ovlivněny skutečností, že šest výborných a spolehlivých zpěvaček muselo z finančních důvodů zůstat doma. Pokud se na příští olympiádu podaří sehnat více finančních prostředků, aby se sbor mohl zúčastnit v kompletní sestavě, mohli bychom dopadnout ještě o něco lépe.

Díky navázání spolupráce s Petrem Syrovátkou, který v USA zajišťuje pobyty českých umělců, před samotnou soutěží litoměřické dívky zazpívaly pro své krajany, žijící v New Yorku (29. června) a Chicagu (1. července), podívaly se k Niagarským vodopádům, vykoupaly v Michiganském jezeře a navštívily největší zábavní park Six Flags. Celkem sbor strávil na cestách 14 dní. Po příletu zpět do Prahy zpěvačky čekalo vřelé přivítání.

Aktualizováno (Sobota, 03 Únor 2018 00:11)