Website TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Datum, návštěvnostPřihlášení do systémuReklama

Zlaté Barvičky a Sedmikrásky

Barvičky si přivezly umístění ve zlatém pásmu v krajském kole Národní přehlídky DPS, Sedmikrásky byly stejně úspěšné na Zahradě písní v Praze. Modrásci na Zahradě písní získali bronz.

Přípravný sbor Barvičky se v sobotu 14. dubna zúčastnil krajského kola Národní přehlídky dětských pěveckých sborů v Chlumci. V kategorii výběrových sborů mladšího školního věku Barvičky podaly výborný výkon a umístily se ve zlatém pásmu.

O den později se přípravné sbory Sedmikrásky a Modrásci zúčastnily celostátní přehlídky dětských sborů Zahrada písní v Praze. Oba sbory soutěžily v kategorii nejmladších sborů a podaly velmi pěkné výkony. Sedmikrásky se nakonec umístily ve zlatém a Modrásci v bronzovém pásmu, což bylo dáno především problémy se zvládnutím obtížného repertoáru, který musí zpěvačky zvládnout, aby byly dobře připravené na práci v koncertním sboru Puellae cantantes. Sedmikrásky navíc získaly zvláštní cenu poroty za provedení cyklu Romana Pallase "Moje zvířátka".

Setkání s řadou dalších sborů na obou přehlídkách bylo opět zdrojem radosti a inspirace. Jak děti, tak i sbormistři si odvezli mnoho cenných podnětů pro další práci.

Všechny přípravné sbory vystoupí se svým programem v pátek 20. dubna dopoledne na festivalu Litoměřická notička v sále ZŠ B. Němcové.

Aktualizováno (Neděle, 21 Duben 2013 08:40)